Založ si blog

Rajtár a jeho nedostatočná (ne)odbornosť

Cez víkend sa na pôde RTVS udiala naozaj búrlivá debata. Niekedy ste len ťažko vedeli odhadnúť, čo jednotliví ľudia za stolom hovoria – najmä v momentoch, kedy Strižinec, Kaliňák a Rajtár hovorili naraz. Nedá mi to, začnem hneď na rovinu – Rajtár preukázal absolútnu neschopnosť viesť debatu na odbornej úrovni. Za odborníka na vnútro sa nemôže považovať a je mi veľmi ľúto, že žiadny z tých „nezávislých“ novinárov na takéto fakty neupozorňuje.

Rajtár, teda vlastne aj celá opozícia, sú si svojho odborného deficitu veľmi dobre vedomí. Inak si neviem vysvetliť tie divadielka, ktoré neustále predvádzajú. Namiesto konštruktívnej debaty známej zo súbojov predstaviteľov Smeru s predstaviteľmi SDKÚ/KDH/SMK (voľakedy) sme dnes odkázaní počúvať len neustále útoky, urážky a osočovanie. Túto kultúru do parlamentu priniesla strana SaS a to najmä tým, že si na kandidátku umiestnila štyroch bláznov zo pseudostrany OĽaNO. Politická kultúra od tohto momentu naozaj dostáva náklad.

Rajtár. Kto to vlastne je? Čím je tak výnimočný, že si trúfa hovoriť o tom, že kto čo robí dobre a kto čo robí zle a ešte k tomu v oblastiach, ktoré si naozaj vyžadujú odbornosť – bezpečnosť a právo. Prečo si zrazu poslanci SaS a OĽaNO myslia, že majú právo na pravdu? Ako si vôbec niekto dovoľuje súdiť a ešte k tomu v situácii, kedy existujú domnienky a v prípade niektorých dokonca aj dôkazy, že sú podvodníci? (Sulík, Matovič, Rajtár atď. – týka sa to viacerých).

Je mi naozaj zle z toho, že si pri nedeľnom obede nemôžem vypočuť konštruktívnu debatu na zaujímavé témy. Nech sa v štúdiu diskutuje o hocičom, k téme vždy hovorí len vládny poslanec/predstaviteľ, opozičný len veľmi obmedzene. Vždy je to len o prepieraní tých istých rečí, bez akýchkoľvek argumentov a bez akejkoľvek snahy o prechod z deštrukcie ku konštrukcii. Opoziční politici proste len nakladajú, niekedy opodstatnene, niekedy nie, ale čo je dôležité, nikdy nenavrhnú alternatívny scenár, lebo žiaden nemajú. Ich cieľom nie je navrhnúť lepšie riešenie, ale osočovať a deštruovať.

Prípadová štúdia: poslanec Rajtár (SaS). Strižinec tomuto človeku niekoľkokrát pripomenul, že sa ho pýtal na niečo iné, no Rajtár si aj tak išiel svoje. Na všetko je univerzálna odpoveď a niekoľko základných slov: zlodeji, Smer, Fico, Bašternák, korupcia… ale  niečo dôkazné, alebo aspoň riešenie? NIE. Jediné čoho sme sa dočkali, bolo slovo KLAMETE na papieriku, ktorý Rajtár ukazoval v momente, keď Kaliňák rozprával. Lenže to, že si niekto pred tvár vycapí papier urážajúci druhú osobu, z neho ani náhodou nerobí dobrého politika, skôr naopak.

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

burza, akcie, ruka, investovanie

Trhy varujú, že môže byť horšie

15.10.2018 12:00

Pády akcií signalizujú, že časy obrovských ziskov akciových indexov sú zrejme preč a investori nemôžu rátať s výnosmi 20 percent za rok.

Ústavný súd

Politici majú poslednú šancu na zlepšenie voľby ústavných sudcov, tvrdia zástupcovia organizácie Via Iuris

15.10.2018 11:55

V pondelok budú opozičné strany rokovať o vládnom návrhu na zmenu Ústavy SR, ktorou sa mení voľba ústavných sudcov.

izrael, sýria, vojak, hranica, golanské výšiny,

Izrael otvoril po štyroch rokoch hraničný priechod so Sýriou

15.10.2018 11:26

Priechod Kunajtra, ktorý sa nachádza na Izraelom okupovaných Golanských výšinách, uzavreli v auguste roku 2014.

parkovanie, parkovisko, auto,

Inteligentné parkovanie pre ťažko zdravotne postihnutých dostalo zelenú

15.10.2018 11:24

Umožnia ho senzory, ktoré DEUS plánuje na parkovacích miestach pre občanov s ŤZP osadiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 380928x
Priemerná čítanosť článkov: 3463x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy