Založ si blog

Rajtár a jeho nedostatočná (ne)odbornosť

Cez víkend sa na pôde RTVS udiala naozaj búrlivá debata. Niekedy ste len ťažko vedeli odhadnúť, čo jednotliví ľudia za stolom hovoria – najmä v momentoch, kedy Strižinec, Kaliňák a Rajtár hovorili naraz. Nedá mi to, začnem hneď na rovinu – Rajtár preukázal absolútnu neschopnosť viesť debatu na odbornej úrovni. Za odborníka na vnútro sa nemôže považovať a je mi veľmi ľúto, že žiadny z tých „nezávislých“ novinárov na takéto fakty neupozorňuje.

Rajtár, teda vlastne aj celá opozícia, sú si svojho odborného deficitu veľmi dobre vedomí. Inak si neviem vysvetliť tie divadielka, ktoré neustále predvádzajú. Namiesto konštruktívnej debaty známej zo súbojov predstaviteľov Smeru s predstaviteľmi SDKÚ/KDH/SMK (voľakedy) sme dnes odkázaní počúvať len neustále útoky, urážky a osočovanie. Túto kultúru do parlamentu priniesla strana SaS a to najmä tým, že si na kandidátku umiestnila štyroch bláznov zo pseudostrany OĽaNO. Politická kultúra od tohto momentu naozaj dostáva náklad.

Rajtár. Kto to vlastne je? Čím je tak výnimočný, že si trúfa hovoriť o tom, že kto čo robí dobre a kto čo robí zle a ešte k tomu v oblastiach, ktoré si naozaj vyžadujú odbornosť – bezpečnosť a právo. Prečo si zrazu poslanci SaS a OĽaNO myslia, že majú právo na pravdu? Ako si vôbec niekto dovoľuje súdiť a ešte k tomu v situácii, kedy existujú domnienky a v prípade niektorých dokonca aj dôkazy, že sú podvodníci? (Sulík, Matovič, Rajtár atď. – týka sa to viacerých).

Je mi naozaj zle z toho, že si pri nedeľnom obede nemôžem vypočuť konštruktívnu debatu na zaujímavé témy. Nech sa v štúdiu diskutuje o hocičom, k téme vždy hovorí len vládny poslanec/predstaviteľ, opozičný len veľmi obmedzene. Vždy je to len o prepieraní tých istých rečí, bez akýchkoľvek argumentov a bez akejkoľvek snahy o prechod z deštrukcie ku konštrukcii. Opoziční politici proste len nakladajú, niekedy opodstatnene, niekedy nie, ale čo je dôležité, nikdy nenavrhnú alternatívny scenár, lebo žiaden nemajú. Ich cieľom nie je navrhnúť lepšie riešenie, ale osočovať a deštruovať.

Prípadová štúdia: poslanec Rajtár (SaS). Strižinec tomuto človeku niekoľkokrát pripomenul, že sa ho pýtal na niečo iné, no Rajtár si aj tak išiel svoje. Na všetko je univerzálna odpoveď a niekoľko základných slov: zlodeji, Smer, Fico, Bašternák, korupcia… ale  niečo dôkazné, alebo aspoň riešenie? NIE. Jediné čoho sme sa dočkali, bolo slovo KLAMETE na papieriku, ktorý Rajtár ukazoval v momente, keď Kaliňák rozprával. Lenže to, že si niekto pred tvár vycapí papier urážajúci druhú osobu, z neho ani náhodou nerobí dobrého politika, skôr naopak.

Denník N a jeho „anjelská“ osobnosť roka 2017

22.12.2017

Na Denník N ako taký sa veľmi ťažko zvyká. Jeho redakcia a pravidelní čitatelia na mňa pôsobia ako nejaká sekta, ktorá má len 2 ciele – tlačiť Kisku a Progresívne Slovensko do popredia viac »

Matúš Ritomský – ďalšia Kiskova ovečka

16.12.2017

Jeden z mojich predchádzajúcich blogov som venoval Igorovi Tkačenkovi, ktorý úplne bez akéhokoľvek kontextu počas dňa dostal náhlu potrebu kopnúť si do Fica a vyzdvihnúť „božského“ viac »

Jedinečné (možné) nominácie opozície do prezidentských volieb

14.12.2017

Prezidentské voľby sú síce relatívne ďaleko, ale už sa teraz sa začína hovoriť o možných kandidátoch do týchto volieb. Smer je ešte ticho, no prvé mená sa začali objavovať v radoch opozície. viac »

Kosovo Politician Shot

Kto vraždil v Mitrovici? Vyšetrovatelia ukazujú na zločineckú skupinu

23.01.2018 18:23

V hľadáčiku vyšetrovateľov vraždy kosovskosrbského politika Olivera Ivanoviča zo 16. januára sa ocitla zločinecká skupina pôsobiaca na severe Kosova.

Tillerson

Tillerson: Sýrska vláda stále používa chemické zbrane proti ľudu

23.01.2018 18:03

Tillerson reagoval na pondelňajší útok vládnych síl v povstaleckej východnej Ghúte na predmestí Damasku.

Nemocnica, Antolská, parkovanie

Na parkoviskách štátnych nemocníc sa bude môcť naďalej bezplatne parkovať

23.01.2018 17:53

Rezort zdravotníctva to skonštatoval po tom, čo vyhodnotil dotazníky z jednotlivých nemocníc.

USA, škola, streľba

Streľba na strednej škole v Kentucky si vyžiadala jednu obeť

23.01.2018 17:33

Pri streľbe na strednej škole vo vidieckej oblasti amerického štátu Kentucky zomrel jeden človek a viacerí ďalší utrpeli zranenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 301718x
Priemerná čítanosť článkov: 3352x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy