Založ si blog

Bude nám niekto zo západu diktovať kvóty?

Aj keď sa nám možno pozdáva, že sa téma migrácie a povinných kvót vytratila, rozhodne tomu tak nie je na európskej pôde. Problém migrácie stále pretrváva a to aj napriek tomu, že sa nám viacerí západní politici snažia nahovoriť, že sa nejedná o bezpečnostnú hrozbu. Skutočnosť? Tá je ale úplne iná.

Dnes vyšla informácia o relatívne zaujímavej a búrlivej debate, ktorá sa okolo migrantov a kvót rozbehla na pôde Európskeho Parlamentu. „Západ sa nám tu snaží niečo diktovať“ – veľa voličov Andreja Kisku a výrazne prozápadných politikov sa takúto vetu snaží interpretovať ako klišé, propagandu, fake news, alebo hoax. Čo je však na tom nepravdivé? Slovenskí europoslanci tvrdia, že v EP existuje výrazná nezhoda medzi poslancami zo západu a juhu Európy, pri čom tieto dve oblasti presadzujú povinné kvóty, no a na druhej strane stoja poslanci zo stredu a východu Európy, ktorí sa na vec pozerajú na môj vkus oveľa triezvejšie a kvóty odmietajú.

Poďme k Slovensku. My ako obyvatelia môžeme byť len radi za postoj Ficových vlád. Západ našu krajinu v súvislosti s touto témou považuje za radikálnu a nacionalistickú, podľa mojej mienky ide len o prirodzené presadzovanie našich záujmov. Je prirodzeným záujmom vlády SR  chrániť svojich občanov a to nie len tých, čo v krajine žijú, ale aj tých, čo žijú na západe a juhu Európy, teda v oblastiach, ktoré sú buď ohrozené, lebo sú bránou do EÚ (napr. Taliansko), alebo sa ohrozujú samé svojimi nepochopiteľnými krokmi (napr. Nemecko).

V téme akou je prijímanie migrantov nám EÚ rozkazovať nemôže. Naša vláda pri tom zaujíma veľmi racionálny postoj. Chce riešiť aj problém, nie len jeho následky. Pýtam sa tých, čo vítajú migrantov a bijú sa za ich práva – ako pomôžeme riešiť problém, pre ktorý utekajú zo svojich krajín tým, že si tu stanovíme nejaké čísla, že kto má koľko prijať? Veď to je riešenie také, ako keby sme si nevideli za špičku nosa.

Ešte raz zdôrazním – som spokojný s dlhodobým, veľmi konzistentným a racionálnym prístupom vlády SR, ktorý je viditeľný aj v spoločnej snahe V4 proti kvótam.

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi viac »

Kiska nezjednocuje, ale rozdrobuje opozíciu

23.11.2018

Andrej Kiska prišiel do politiky s veľkými ambíciami. Chcel spájať a nie rozdeľovať, chcel byť prezidentom všetkých občanov a chcel vniesť do politického života určitý poriadok. To, čo viac »

Prečo si parlamentná opozícia neprizná prehru?

15.11.2018

Po komunálnych voľbách sa naplno rozbehla diskusia o tom, že kto vlastne parlamentné voľby vyhral a kto v nich naopak pohorel. Môžeme tu filozofovať kľudne aj niekoľko dní, no víťaz je pri viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 399020x
Priemerná čítanosť článkov: 3531x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy