Založ si blog

Bude nám niekto zo západu diktovať kvóty?

Aj keď sa nám možno pozdáva, že sa téma migrácie a povinných kvót vytratila, rozhodne tomu tak nie je na európskej pôde. Problém migrácie stále pretrváva a to aj napriek tomu, že sa nám viacerí západní politici snažia nahovoriť, že sa nejedná o bezpečnostnú hrozbu. Skutočnosť? Tá je ale úplne iná.

Dnes vyšla informácia o relatívne zaujímavej a búrlivej debate, ktorá sa okolo migrantov a kvót rozbehla na pôde Európskeho Parlamentu. „Západ sa nám tu snaží niečo diktovať“ – veľa voličov Andreja Kisku a výrazne prozápadných politikov sa takúto vetu snaží interpretovať ako klišé, propagandu, fake news, alebo hoax. Čo je však na tom nepravdivé? Slovenskí europoslanci tvrdia, že v EP existuje výrazná nezhoda medzi poslancami zo západu a juhu Európy, pri čom tieto dve oblasti presadzujú povinné kvóty, no a na druhej strane stoja poslanci zo stredu a východu Európy, ktorí sa na vec pozerajú na môj vkus oveľa triezvejšie a kvóty odmietajú.

Poďme k Slovensku. My ako obyvatelia môžeme byť len radi za postoj Ficových vlád. Západ našu krajinu v súvislosti s touto témou považuje za radikálnu a nacionalistickú, podľa mojej mienky ide len o prirodzené presadzovanie našich záujmov. Je prirodzeným záujmom vlády SR  chrániť svojich občanov a to nie len tých, čo v krajine žijú, ale aj tých, čo žijú na západe a juhu Európy, teda v oblastiach, ktoré sú buď ohrozené, lebo sú bránou do EÚ (napr. Taliansko), alebo sa ohrozujú samé svojimi nepochopiteľnými krokmi (napr. Nemecko).

V téme akou je prijímanie migrantov nám EÚ rozkazovať nemôže. Naša vláda pri tom zaujíma veľmi racionálny postoj. Chce riešiť aj problém, nie len jeho následky. Pýtam sa tých, čo vítajú migrantov a bijú sa za ich práva – ako pomôžeme riešiť problém, pre ktorý utekajú zo svojich krajín tým, že si tu stanovíme nejaké čísla, že kto má koľko prijať? Veď to je riešenie také, ako keby sme si nevideli za špičku nosa.

Ešte raz zdôrazním – som spokojný s dlhodobým, veľmi konzistentným a racionálnym prístupom vlády SR, ktorý je viditeľný aj v spoločnej snahe V4 proti kvótam.

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 369530x
Priemerná čítanosť článkov: 3359x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy