Založ si blog

Bude nám niekto zo západu diktovať kvóty?

Aj keď sa nám možno pozdáva, že sa téma migrácie a povinných kvót vytratila, rozhodne tomu tak nie je na európskej pôde. Problém migrácie stále pretrváva a to aj napriek tomu, že sa nám viacerí západní politici snažia nahovoriť, že sa nejedná o bezpečnostnú hrozbu. Skutočnosť? Tá je ale úplne iná.

Dnes vyšla informácia o relatívne zaujímavej a búrlivej debate, ktorá sa okolo migrantov a kvót rozbehla na pôde Európskeho Parlamentu. „Západ sa nám tu snaží niečo diktovať“ – veľa voličov Andreja Kisku a výrazne prozápadných politikov sa takúto vetu snaží interpretovať ako klišé, propagandu, fake news, alebo hoax. Čo je však na tom nepravdivé? Slovenskí europoslanci tvrdia, že v EP existuje výrazná nezhoda medzi poslancami zo západu a juhu Európy, pri čom tieto dve oblasti presadzujú povinné kvóty, no a na druhej strane stoja poslanci zo stredu a východu Európy, ktorí sa na vec pozerajú na môj vkus oveľa triezvejšie a kvóty odmietajú.

Poďme k Slovensku. My ako obyvatelia môžeme byť len radi za postoj Ficových vlád. Západ našu krajinu v súvislosti s touto témou považuje za radikálnu a nacionalistickú, podľa mojej mienky ide len o prirodzené presadzovanie našich záujmov. Je prirodzeným záujmom vlády SR  chrániť svojich občanov a to nie len tých, čo v krajine žijú, ale aj tých, čo žijú na západe a juhu Európy, teda v oblastiach, ktoré sú buď ohrozené, lebo sú bránou do EÚ (napr. Taliansko), alebo sa ohrozujú samé svojimi nepochopiteľnými krokmi (napr. Nemecko).

V téme akou je prijímanie migrantov nám EÚ rozkazovať nemôže. Naša vláda pri tom zaujíma veľmi racionálny postoj. Chce riešiť aj problém, nie len jeho následky. Pýtam sa tých, čo vítajú migrantov a bijú sa za ich práva – ako pomôžeme riešiť problém, pre ktorý utekajú zo svojich krajín tým, že si tu stanovíme nejaké čísla, že kto má koľko prijať? Veď to je riešenie také, ako keby sme si nevideli za špičku nosa.

Ešte raz zdôrazním – som spokojný s dlhodobým, veľmi konzistentným a racionálnym prístupom vlády SR, ktorý je viditeľný aj v spoločnej snahe V4 proti kvótam.

Odznačiky z RTVS by mali odísť z verejnoprávneho priestoru

26.04.2018

Vždy som si predstavoval, že byť novinárom vo verejnoprávnej televízii predstavuje celkom slušnú dávku zodpovednosti – či už sa jedná o ľudí priamo na kamerách, alebo hovoríme o ľuďoch, viac »

Slušní Slováci? Slušní nie, zorientovaní určite nie

16.04.2018

Včera som čítal jeden rozhovor so psychológom, ktorý sa vyjadroval k sloganu „za slušné Slovensko“. Musím aj ja uznať, že z marketingového hľadiska je to geniálne. O to viac však treba viac »

Kričiaci herci a ich odborné predpoklady

12.04.2018

Kramár, Kemka, alebo Stanke. To sú príklady hercov, ktorí sú v poslednej dobe nie len verejne, ale dá sa povedať, že až politicky aktívni. Ich „čisté“ úmysly sú pri pohľade na celkový viac »

dialnica D1 Hubova - Ivachnova

Stavba úseku D1 stojí, dialničiari a primátor sa navzájom obviňujú

26.04.2018 18:13

Postoj Ružomberku k úseku Hubová - Ivachnová je podľa NDS "zmätočný", primátor mesta označuje konanie diaľničiarov za "absurdné".

železnice, koľaje, vlak

Zvolen a Šahy po rokoch spoja osobné vlaky

26.04.2018 18:05

Na 74-kilometrovej železničnej trati 15 rokov chodili len nákladné vlaky. Teraz sa tam má vrátiť osobná vlaková doprava.

Škoda Karoq - 2017

Škodovky majú vyrábať aj v Nemecku, české fabriky nestíhajú

26.04.2018 17:31

Česká automobilka Škoda Auto bude časť produkcie vyrábať v nemeckom Osnabrücku, povedal riaditeľ firmy Bernhard Maier.

South Korea Koreas Summit

Summit Kóreí je aj predkrm pre Trumpa

26.04.2018 17:30

Diktátor Kim Čong-un ako prvý severokórejský líder od 50. rokov minulého storočia zavíta na územie južného suseda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 345840x
Priemerná čítanosť článkov: 3294x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy