Založ si blog

Kaliňák oznámil rezignáciu, opozícia sa trasie túžbou po moci

Dnes po 10:00 minister vnútra Kaliňák rezignoval na svoje funkcie vo vláde. Urobil tak po celkom slušnom tlaku verejnosti, ktorý vyvrcholil počas piatkových pochodov. Pevne verím, že snaha verejnosti, teda konkrétnych ľudí, je úprimná. No najbližšie dni takmer s určitosťou ukážu, že opozícia len čaká na kauzy a keď sa vyriešia, musí si nájsť čo najskôr ďalšie.

V prvom rade musím povedať, že počas Kaliňákových desiatich rokov v rezorte ministerstvo určite nepracovalo zle. Ak si situáciu porovnáme s rokom 2006, tak vo vnútre spozorujeme naozaj výrazný pokrok. Ľudia majú dnes tendenciu počúvať len to, čo im povedia médiá. Keby sa však niekto proaktívne pozrel na reálne výsledky rezortu, možno by bol veľmi príjemne prekvapený.

Cením si ľudí za to, že sa v posledných dňoch o niečo viac zaujímajú o veci verejná. Drvivá väčšina to však nerobí dlhodobo a tým pádom je odkázaná len na články od novinárov – často plné dezinformácii a cieleného zavádzania. Áno, práve novinári sa veľmi aktívne stavajú do pozície obetí v tejto kauze. Chcú ju využiť na to, aby sa ich práca už vôbec nemohla kritizovať. Ak sa však pozeráte na prácu ľudí ako Korda, Hríb, alebo Tódová, jednoducho sa to nedá nekritizovať. Veď je to katastrofa.

Práve novinári si musia uvedomiť svoju pozíciu v spoločnosti. Z pohľadu čitateľa a sledovateľa sa nedá rešpektovať to, že na jednej strane väčšina z nich dennodenne vyhľadáva dôvody na kopnutie si do vlády, no na strane druhej si tyká s opozičnými politikmi a z prezidenta robí záchrancu národa.

Opozícia to celé dofarbuje. Hneď po Kaliňákovom oznámení rezignácie som si prebehol zopár diskusií na sociálnych sieťach. Ihneď sa začali objavovať názory, že Kaliňákova rezignácia nestačí a že musí padnúť Fico. Na logickú otázku, že kto bude teda vládnuť, vám dnes nikto neodpovie. Každopádne, je to presne tá cesta, akou pracuje opozícia. Jediné z čoho žije, je neustále vyhľadávanie káuz. Veď si to uvedomme, opozícia nerobí nič konštruktívne. Čo má teda mňa ako voliča motivovať voliť jednu z opozičných strán? Veď nemajú dostatok odborníkov ani na dosadzovanie na pozície ministrov a to ani nehovorím o ďalších dôležitých pozíciách ako napríklad štátny tajomník.

Pre zhrnutie: odchod je zo strany Kaliňáka dobrým ťahom. Možno sa rekonštrukcia aj tak bude týkať aj ďalších mien, no vláda by v záujme Slovenska a jeho stability určite padať nemala, lebo pre voliča neexistuje alternatívne riešenie.

Kiska s Matovičom sa neštítia zneužívať nešťastie druhých

01.03.2018

Tento týždeň Slovenskom otriasa správa o zavraždení novinára Jána Kuciaka a jeho úplne nezainteresovanej snúbenice. Na rok 2018 celkom silné kafé. V prvom rade by som teda chcel vyjadriť úprimnú viac »

Kaliňák ako premiér?

21.02.2018

Minister vnútra Kaliňák by sa mohol stať premiérom, alebo aspoň predsedom strany Smer. Toto sú celkom živé informácie, ktoré pochádzajú z rôznych priamo zúčastnených zdrojov. Musíme si viac »

Bude nám niekto zo západu diktovať kvóty?

19.02.2018

Aj keď sa nám možno pozdáva, že sa téma migrácie a povinných kvót vytratila, rozhodne tomu tak nie je na európskej pôde. Problém migrácie stále pretrváva a to aj napriek tomu, že sa nám viac »

andrej babiš

Babiš tvrdí, že Zeman drží slovo a do procesu formovania vlády nechce zasahovať

20.03.2018 22:42

Podľa Babišových slov hlava štátu drží slovo a do zostavovania vlády nemieni zasahovať.

Británia, Facebook, Cambridge Analytics, šéf, Alexander Nix

Riaditeľ Cambridge Analytica: My sme vymysleli volebnú stratégiu Trumpa

20.03.2018 22:32

Firma Cambridge Analytica následne oznámila, že Nixa dočasne zbavila funkcie, keďže prebieha nezávislé vyšetrovanie tajne nakrútenej televíznej reportáže.

štrajk v Aténach, Grécko

Ruská informátorka zavraždenej maltskej novinárky sa vzdala polícii

20.03.2018 22:12

Práve Ruska mala poskytnúť zavraždenej zásadné informácie k investigatívnemu materiálu.

Euro, peniaze

Každá siedma firma z EÚ v Británii už začala s presunmi na kontinent

20.03.2018 21:41

Zhruba každá siedma firma v Británii, ktorá pochádza z niektorej z krajín Európskej únie, už presunula časť prevádzky z Britských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 329422x
Priemerná čítanosť článkov: 3327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy