Založ si blog

Kaliňák oznámil rezignáciu, opozícia sa trasie túžbou po moci

Dnes po 10:00 minister vnútra Kaliňák rezignoval na svoje funkcie vo vláde. Urobil tak po celkom slušnom tlaku verejnosti, ktorý vyvrcholil počas piatkových pochodov. Pevne verím, že snaha verejnosti, teda konkrétnych ľudí, je úprimná. No najbližšie dni takmer s určitosťou ukážu, že opozícia len čaká na kauzy a keď sa vyriešia, musí si nájsť čo najskôr ďalšie.

V prvom rade musím povedať, že počas Kaliňákových desiatich rokov v rezorte ministerstvo určite nepracovalo zle. Ak si situáciu porovnáme s rokom 2006, tak vo vnútre spozorujeme naozaj výrazný pokrok. Ľudia majú dnes tendenciu počúvať len to, čo im povedia médiá. Keby sa však niekto proaktívne pozrel na reálne výsledky rezortu, možno by bol veľmi príjemne prekvapený.

Cením si ľudí za to, že sa v posledných dňoch o niečo viac zaujímajú o veci verejná. Drvivá väčšina to však nerobí dlhodobo a tým pádom je odkázaná len na články od novinárov – často plné dezinformácii a cieleného zavádzania. Áno, práve novinári sa veľmi aktívne stavajú do pozície obetí v tejto kauze. Chcú ju využiť na to, aby sa ich práca už vôbec nemohla kritizovať. Ak sa však pozeráte na prácu ľudí ako Korda, Hríb, alebo Tódová, jednoducho sa to nedá nekritizovať. Veď je to katastrofa.

Práve novinári si musia uvedomiť svoju pozíciu v spoločnosti. Z pohľadu čitateľa a sledovateľa sa nedá rešpektovať to, že na jednej strane väčšina z nich dennodenne vyhľadáva dôvody na kopnutie si do vlády, no na strane druhej si tyká s opozičnými politikmi a z prezidenta robí záchrancu národa.

Opozícia to celé dofarbuje. Hneď po Kaliňákovom oznámení rezignácie som si prebehol zopár diskusií na sociálnych sieťach. Ihneď sa začali objavovať názory, že Kaliňákova rezignácia nestačí a že musí padnúť Fico. Na logickú otázku, že kto bude teda vládnuť, vám dnes nikto neodpovie. Každopádne, je to presne tá cesta, akou pracuje opozícia. Jediné z čoho žije, je neustále vyhľadávanie káuz. Veď si to uvedomme, opozícia nerobí nič konštruktívne. Čo má teda mňa ako voliča motivovať voliť jednu z opozičných strán? Veď nemajú dostatok odborníkov ani na dosadzovanie na pozície ministrov a to ani nehovorím o ďalších dôležitých pozíciách ako napríklad štátny tajomník.

Pre zhrnutie: odchod je zo strany Kaliňáka dobrým ťahom. Možno sa rekonštrukcia aj tak bude týkať aj ďalších mien, no vláda by v záujme Slovenska a jeho stability určite padať nemala, lebo pre voliča neexistuje alternatívne riešenie.

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

František, Benedikt XVI., pápež

Benedikt XVI. pokarhal nespokojného nemeckého kardinála, kritizoval jeho odstúpenie

20.09.2018 16:28

Niektorí katolícki konzervatívci sa sťažovali na výrazný obrat Vatikánu za pôsobenia Františka.

Ivo Nesrovnal, mestské zastupiteľstvo

Zasadnutie bratislavského zastupiteľstva sa opäť skončilo predčasne

20.09.2018 16:06

Zastupiteľstvo bolo prerušené pre nedostatočný počet poslancov v rokovacej sále.

Filipíny počasie zosuv pôdy obete

Nový zosuv pôdy si na Filipinách vyžiadal 21 mŕtvych

20.09.2018 16:01

Zosuv pochoval približne 30 malých domov v meste Naga v provincii Cebu.

Letecké opravovne v Trenčíne

Opravy vrtuľníkov v Trenčíne sú podľa Rusov neoprávnené, pre rezort obrany je to konkurenčný boj

20.09.2018 15:53

Ministerstvo obrany trvá na tom, že Letecké opravovne všetky činnosti v súlade s legislatívou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 378585x
Priemerná čítanosť článkov: 3442x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy