Založ si blog

Kaliňák oznámil rezignáciu, opozícia sa trasie túžbou po moci

Dnes po 10:00 minister vnútra Kaliňák rezignoval na svoje funkcie vo vláde. Urobil tak po celkom slušnom tlaku verejnosti, ktorý vyvrcholil počas piatkových pochodov. Pevne verím, že snaha verejnosti, teda konkrétnych ľudí, je úprimná. No najbližšie dni takmer s určitosťou ukážu, že opozícia len čaká na kauzy a keď sa vyriešia, musí si nájsť čo najskôr ďalšie.

V prvom rade musím povedať, že počas Kaliňákových desiatich rokov v rezorte ministerstvo určite nepracovalo zle. Ak si situáciu porovnáme s rokom 2006, tak vo vnútre spozorujeme naozaj výrazný pokrok. Ľudia majú dnes tendenciu počúvať len to, čo im povedia médiá. Keby sa však niekto proaktívne pozrel na reálne výsledky rezortu, možno by bol veľmi príjemne prekvapený.

Cením si ľudí za to, že sa v posledných dňoch o niečo viac zaujímajú o veci verejná. Drvivá väčšina to však nerobí dlhodobo a tým pádom je odkázaná len na články od novinárov – často plné dezinformácii a cieleného zavádzania. Áno, práve novinári sa veľmi aktívne stavajú do pozície obetí v tejto kauze. Chcú ju využiť na to, aby sa ich práca už vôbec nemohla kritizovať. Ak sa však pozeráte na prácu ľudí ako Korda, Hríb, alebo Tódová, jednoducho sa to nedá nekritizovať. Veď je to katastrofa.

Práve novinári si musia uvedomiť svoju pozíciu v spoločnosti. Z pohľadu čitateľa a sledovateľa sa nedá rešpektovať to, že na jednej strane väčšina z nich dennodenne vyhľadáva dôvody na kopnutie si do vlády, no na strane druhej si tyká s opozičnými politikmi a z prezidenta robí záchrancu národa.

Opozícia to celé dofarbuje. Hneď po Kaliňákovom oznámení rezignácie som si prebehol zopár diskusií na sociálnych sieťach. Ihneď sa začali objavovať názory, že Kaliňákova rezignácia nestačí a že musí padnúť Fico. Na logickú otázku, že kto bude teda vládnuť, vám dnes nikto neodpovie. Každopádne, je to presne tá cesta, akou pracuje opozícia. Jediné z čoho žije, je neustále vyhľadávanie káuz. Veď si to uvedomme, opozícia nerobí nič konštruktívne. Čo má teda mňa ako voliča motivovať voliť jednu z opozičných strán? Veď nemajú dostatok odborníkov ani na dosadzovanie na pozície ministrov a to ani nehovorím o ďalších dôležitých pozíciách ako napríklad štátny tajomník.

Pre zhrnutie: odchod je zo strany Kaliňáka dobrým ťahom. Možno sa rekonštrukcia aj tak bude týkať aj ďalších mien, no vláda by v záujme Slovenska a jeho stability určite padať nemala, lebo pre voliča neexistuje alternatívne riešenie.

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi viac »

Kiska nezjednocuje, ale rozdrobuje opozíciu

23.11.2018

Andrej Kiska prišiel do politiky s veľkými ambíciami. Chcel spájať a nie rozdeľovať, chcel byť prezidentom všetkých občanov a chcel vniesť do politického života určitý poriadok. To, čo viac »

Prečo si parlamentná opozícia neprizná prehru?

15.11.2018

Po komunálnych voľbách sa naplno rozbehla diskusia o tom, že kto vlastne parlamentné voľby vyhral a kto v nich naopak pohorel. Môžeme tu filozofovať kľudne aj niekoľko dní, no víťaz je pri viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 399015x
Priemerná čítanosť článkov: 3531x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy