Založ si blog

Kaliňák oznámil rezignáciu, opozícia sa trasie túžbou po moci

Dnes po 10:00 minister vnútra Kaliňák rezignoval na svoje funkcie vo vláde. Urobil tak po celkom slušnom tlaku verejnosti, ktorý vyvrcholil počas piatkových pochodov. Pevne verím, že snaha verejnosti, teda konkrétnych ľudí, je úprimná. No najbližšie dni takmer s určitosťou ukážu, že opozícia len čaká na kauzy a keď sa vyriešia, musí si nájsť čo najskôr ďalšie.

V prvom rade musím povedať, že počas Kaliňákových desiatich rokov v rezorte ministerstvo určite nepracovalo zle. Ak si situáciu porovnáme s rokom 2006, tak vo vnútre spozorujeme naozaj výrazný pokrok. Ľudia majú dnes tendenciu počúvať len to, čo im povedia médiá. Keby sa však niekto proaktívne pozrel na reálne výsledky rezortu, možno by bol veľmi príjemne prekvapený.

Cením si ľudí za to, že sa v posledných dňoch o niečo viac zaujímajú o veci verejná. Drvivá väčšina to však nerobí dlhodobo a tým pádom je odkázaná len na články od novinárov – často plné dezinformácii a cieleného zavádzania. Áno, práve novinári sa veľmi aktívne stavajú do pozície obetí v tejto kauze. Chcú ju využiť na to, aby sa ich práca už vôbec nemohla kritizovať. Ak sa však pozeráte na prácu ľudí ako Korda, Hríb, alebo Tódová, jednoducho sa to nedá nekritizovať. Veď je to katastrofa.

Práve novinári si musia uvedomiť svoju pozíciu v spoločnosti. Z pohľadu čitateľa a sledovateľa sa nedá rešpektovať to, že na jednej strane väčšina z nich dennodenne vyhľadáva dôvody na kopnutie si do vlády, no na strane druhej si tyká s opozičnými politikmi a z prezidenta robí záchrancu národa.

Opozícia to celé dofarbuje. Hneď po Kaliňákovom oznámení rezignácie som si prebehol zopár diskusií na sociálnych sieťach. Ihneď sa začali objavovať názory, že Kaliňákova rezignácia nestačí a že musí padnúť Fico. Na logickú otázku, že kto bude teda vládnuť, vám dnes nikto neodpovie. Každopádne, je to presne tá cesta, akou pracuje opozícia. Jediné z čoho žije, je neustále vyhľadávanie káuz. Veď si to uvedomme, opozícia nerobí nič konštruktívne. Čo má teda mňa ako voliča motivovať voliť jednu z opozičných strán? Veď nemajú dostatok odborníkov ani na dosadzovanie na pozície ministrov a to ani nehovorím o ďalších dôležitých pozíciách ako napríklad štátny tajomník.

Pre zhrnutie: odchod je zo strany Kaliňáka dobrým ťahom. Možno sa rekonštrukcia aj tak bude týkať aj ďalších mien, no vláda by v záujme Slovenska a jeho stability určite padať nemala, lebo pre voliča neexistuje alternatívne riešenie.

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

Euro, graf, peniaze

Clá na dovoz áut by výrazne poškodili EÚ aj USA

24.06.2018 17:01

Zavedenie ciel na dovoz áut do USA z EÚ by malo negatívny vplyv na obchod a poškodilo by takmer všetky členské štáty únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 366612x
Priemerná čítanosť článkov: 3333x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy