Založ si blog

Slušnosť sa kvôli organizátorom protestov stáva prázdnym pojmom

Boj za slušnosť je pekným motívom a dobre si to uvedomujú aj mimovládky, médiá a opoziční politici, ktorí pod týmto rúškom organizujú protesty a pochody. Myslím, že dnes už k sebe môžeme byť kľudne úprimní – jedná sa o protivládne protesty.

Viete, slušnosť je často vnímaná skôr ako hodnota, ako vyšší pojem, etický princíp, ktorý by mal byť ľuďom vlastný. Ľudia si o sebe väčšinou myslia, že sú slušní a keď niekto ohrozuje ich slušnosť, vyvoláva to celkom silné emócie, lebo nikto nechce byť v očiach druhých neslušný. Takto si to povedali aj tvorcovia tohto konceptu a začali tlačiť na slušnosť. Protesty za slušné Slovensko sú dnes už zaužívaným pojmom a aj napriek tomu, že stále protestuje drvivá menšina Slovákov, médiá úspešne vytvárajú obraz, že národ protestuje – čo je samozrejme totálny blud.

Slušnosť však v prvom rade trpí ako pojem, keďže protesty za slušné Slovensko nenapomáhajú slušnosti, ale napomáhajú opozícii dostať sa k moci a ja sa tak trochu obávam, že cielene. Vláda SaS, OĽaNO, Sme Rodina, Hlinu – to je tá slušnosť, za ktorú by sa normálny človek mal postaviť na námestie? Nepôjdem na námestie do momentu, kým mi toto organizátori nevysvetlia. Za čo bojujete? Čo je to slušná vláda? Ale v realite! Ktoré zo strán percentuálne schopných dnes vládnuť by mali vládnuť?

Najprv ste chceli odstúpenie Kaliňáka, potom odstúpenie Fica, potom predčasné voľby, dnes nakladáte na Druckera a na Laššákovú. Príde to niekomu normálne? Je to protivládne a stojím si za tým. Protestujúci sami zo seba robia nástroj, ktorým sa zahraničné mimovládky prostredníctvom opozičných politikov a prezidenta dostávajú k moci. To je slušnosť? Nie je.

A môžeme ísť kľudne aj ďalej a spomeniem aj Mariána Kotlebu, lebo aj tomuto „slušnému“ politikovi rastú vďaka protestom preferencie. Matovič, Sulík, Kollár, Hlina, Kotleba – to je tá slušnosť? Veď sa bavme takto konkrétne. Organizátori sa ale takto odmietajú vyjadrovať, lebo si uvedomujú, že za žiadnu slušnosť nebojujú – bojujú akurát tak za vlastné peňaženky a ich obsah, ktorý sa zo zahraničia úspešne napĺňa.

299
267
Posledný 10. 04. 2018, 17:40:59

Odznačiky z RTVS by mali odísť z verejnoprávneho priestoru

26.04.2018

Vždy som si predstavoval, že byť novinárom vo verejnoprávnej televízii predstavuje celkom slušnú dávku zodpovednosti – či už sa jedná o ľudí priamo na kamerách, alebo hovoríme o ľuďoch, viac »

Slušní Slováci? Slušní nie, zorientovaní určite nie

16.04.2018

Včera som čítal jeden rozhovor so psychológom, ktorý sa vyjadroval k sloganu „za slušné Slovensko“. Musím aj ja uznať, že z marketingového hľadiska je to geniálne. O to viac však treba viac »

Kričiaci herci a ich odborné predpoklady

12.04.2018

Kramár, Kemka, alebo Stanke. To sú príklady hercov, ktorí sú v poslednej dobe nie len verejne, ale dá sa povedať, že až politicky aktívni. Ich „čisté“ úmysly sú pri pohľade na celkový viac »

dialnica D1 Hubova - Ivachnova

Stavba úseku D1 stojí, dialničiari a primátor sa navzájom obviňujú

26.04.2018 18:13

Postoj Ružomberku k úseku Hubová - Ivachnová je podľa NDS "zmätočný", primátor mesta označuje konanie diaľničiarov za "absurdné".

železnice, koľaje, vlak

Zvolen a Šahy po rokoch spoja osobné vlaky

26.04.2018 18:05

Na 74-kilometrovej železničnej trati 15 rokov chodili len nákladné vlaky. Teraz sa tam má vrátiť osobná vlaková doprava.

Škoda Karoq - 2017

Škodovky majú vyrábať aj v Nemecku, české fabriky nestíhajú

26.04.2018 17:31

Česká automobilka Škoda Auto bude časť produkcie vyrábať v nemeckom Osnabrücku, povedal riaditeľ firmy Bernhard Maier.

South Korea Koreas Summit

Summit Kóreí je aj predkrm pre Trumpa

26.04.2018 17:30

Diktátor Kim Čong-un ako prvý severokórejský líder od 50. rokov minulého storočia zavíta na územie južného suseda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 345841x
Priemerná čítanosť článkov: 3294x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy