Založ si blog

Slušnosť sa kvôli organizátorom protestov stáva prázdnym pojmom

Boj za slušnosť je pekným motívom a dobre si to uvedomujú aj mimovládky, médiá a opoziční politici, ktorí pod týmto rúškom organizujú protesty a pochody. Myslím, že dnes už k sebe môžeme byť kľudne úprimní – jedná sa o protivládne protesty.

Viete, slušnosť je často vnímaná skôr ako hodnota, ako vyšší pojem, etický princíp, ktorý by mal byť ľuďom vlastný. Ľudia si o sebe väčšinou myslia, že sú slušní a keď niekto ohrozuje ich slušnosť, vyvoláva to celkom silné emócie, lebo nikto nechce byť v očiach druhých neslušný. Takto si to povedali aj tvorcovia tohto konceptu a začali tlačiť na slušnosť. Protesty za slušné Slovensko sú dnes už zaužívaným pojmom a aj napriek tomu, že stále protestuje drvivá menšina Slovákov, médiá úspešne vytvárajú obraz, že národ protestuje – čo je samozrejme totálny blud.

Slušnosť však v prvom rade trpí ako pojem, keďže protesty za slušné Slovensko nenapomáhajú slušnosti, ale napomáhajú opozícii dostať sa k moci a ja sa tak trochu obávam, že cielene. Vláda SaS, OĽaNO, Sme Rodina, Hlinu – to je tá slušnosť, za ktorú by sa normálny človek mal postaviť na námestie? Nepôjdem na námestie do momentu, kým mi toto organizátori nevysvetlia. Za čo bojujete? Čo je to slušná vláda? Ale v realite! Ktoré zo strán percentuálne schopných dnes vládnuť by mali vládnuť?

Najprv ste chceli odstúpenie Kaliňáka, potom odstúpenie Fica, potom predčasné voľby, dnes nakladáte na Druckera a na Laššákovú. Príde to niekomu normálne? Je to protivládne a stojím si za tým. Protestujúci sami zo seba robia nástroj, ktorým sa zahraničné mimovládky prostredníctvom opozičných politikov a prezidenta dostávajú k moci. To je slušnosť? Nie je.

A môžeme ísť kľudne aj ďalej a spomeniem aj Mariána Kotlebu, lebo aj tomuto „slušnému“ politikovi rastú vďaka protestom preferencie. Matovič, Sulík, Kollár, Hlina, Kotleba – to je tá slušnosť? Veď sa bavme takto konkrétne. Organizátori sa ale takto odmietajú vyjadrovať, lebo si uvedomujú, že za žiadnu slušnosť nebojujú – bojujú akurát tak za vlastné peňaženky a ich obsah, ktorý sa zo zahraničia úspešne napĺňa.

299
267
Posledný 10. 04. 2018, 17:40:59

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi viac »

Kiska nezjednocuje, ale rozdrobuje opozíciu

23.11.2018

Andrej Kiska prišiel do politiky s veľkými ambíciami. Chcel spájať a nie rozdeľovať, chcel byť prezidentom všetkých občanov a chcel vniesť do politického života určitý poriadok. To, čo viac »

Prečo si parlamentná opozícia neprizná prehru?

15.11.2018

Po komunálnych voľbách sa naplno rozbehla diskusia o tom, že kto vlastne parlamentné voľby vyhral a kto v nich naopak pohorel. Môžeme tu filozofovať kľudne aj niekoľko dní, no víťaz je pri viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 399037x
Priemerná čítanosť článkov: 3531x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy