Založ si blog

Slušnosť sa kvôli organizátorom protestov stáva prázdnym pojmom

Boj za slušnosť je pekným motívom a dobre si to uvedomujú aj mimovládky, médiá a opoziční politici, ktorí pod týmto rúškom organizujú protesty a pochody. Myslím, že dnes už k sebe môžeme byť kľudne úprimní – jedná sa o protivládne protesty.

Viete, slušnosť je často vnímaná skôr ako hodnota, ako vyšší pojem, etický princíp, ktorý by mal byť ľuďom vlastný. Ľudia si o sebe väčšinou myslia, že sú slušní a keď niekto ohrozuje ich slušnosť, vyvoláva to celkom silné emócie, lebo nikto nechce byť v očiach druhých neslušný. Takto si to povedali aj tvorcovia tohto konceptu a začali tlačiť na slušnosť. Protesty za slušné Slovensko sú dnes už zaužívaným pojmom a aj napriek tomu, že stále protestuje drvivá menšina Slovákov, médiá úspešne vytvárajú obraz, že národ protestuje – čo je samozrejme totálny blud.

Slušnosť však v prvom rade trpí ako pojem, keďže protesty za slušné Slovensko nenapomáhajú slušnosti, ale napomáhajú opozícii dostať sa k moci a ja sa tak trochu obávam, že cielene. Vláda SaS, OĽaNO, Sme Rodina, Hlinu – to je tá slušnosť, za ktorú by sa normálny človek mal postaviť na námestie? Nepôjdem na námestie do momentu, kým mi toto organizátori nevysvetlia. Za čo bojujete? Čo je to slušná vláda? Ale v realite! Ktoré zo strán percentuálne schopných dnes vládnuť by mali vládnuť?

Najprv ste chceli odstúpenie Kaliňáka, potom odstúpenie Fica, potom predčasné voľby, dnes nakladáte na Druckera a na Laššákovú. Príde to niekomu normálne? Je to protivládne a stojím si za tým. Protestujúci sami zo seba robia nástroj, ktorým sa zahraničné mimovládky prostredníctvom opozičných politikov a prezidenta dostávajú k moci. To je slušnosť? Nie je.

A môžeme ísť kľudne aj ďalej a spomeniem aj Mariána Kotlebu, lebo aj tomuto „slušnému“ politikovi rastú vďaka protestom preferencie. Matovič, Sulík, Kollár, Hlina, Kotleba – to je tá slušnosť? Veď sa bavme takto konkrétne. Organizátori sa ale takto odmietajú vyjadrovať, lebo si uvedomujú, že za žiadnu slušnosť nebojujú – bojujú akurát tak za vlastné peňaženky a ich obsah, ktorý sa zo zahraničia úspešne napĺňa.

299
267
Posledný 10. 04. 2018, 17:40:59

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

OBU jednotka, mytny system, myto, palubná jednotka

Čechom bude vyberať mýto firma, ktorá ho vyberá na Slovensku

20.09.2018 17:13

České ministerstvo dopravy uzavrelo desaťročný kontrakt s konzorciom firiem CzechToll a SkyToll (výberca mýta na Slovensku).

wall street

Wall Street láme rekordy

20.09.2018 17:00

Wall Street prelamuje rekordy. Dôvodom je zníženie obáv z obchodnej vojny.

Peter Kazimir,

Kažimír: OLAF vyrátal 300-miliónový nedoplatok na základe deviatich faktúr

20.09.2018 16:59

Minister financií je pripravený sa v prípade vymáhania colných nedoplatkov za podhodnotené dovozy z Ázie brániť súdnou cestou.

bardejov, obchodná akadémia v bardejove, škola,

Poslanci zrušili Obchodnú akadémiu v Bardejove, rozhodol jeden hlas

20.09.2018 16:48

Dôvodom na zrušenie Obchodnej akadémie bol najmä demografický vývoj a menší záujem žiakov o štúdium.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 378604x
Priemerná čítanosť článkov: 3442x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy