Založ si blog

Kričiaci herci a ich odborné predpoklady

Kramár, Kemka, alebo Stanke. To sú príklady hercov, ktorí sú v poslednej dobe nie len verejne, ale dá sa povedať, že až politicky aktívni. Ich „čisté“ úmysly sú pri pohľade na celkový stav krajiny veľmi ľahko spochybniteľné a myslím si, že to vedia aj oni sami. Ich motivácia bude pravdepodobne veľmi problematická a to je fakt, s ktorým by mal každý jeden kriticky zmýšľajúci človek pracovať.

Nie som odborníkom na kultúru, to hovorím na rovinu. Avšak na zdravú politickú úvahu zrelý som a preto sa vám toto určite oplatí čítať až dokonca.

Maroš Kramár je človek, ktorého som veľmi dlho uznával ako herca. To, čo sa s ním deje po uvedení filmu Únos, však nie je úplne v poriadku a je mojim osobným názorom, že je nejakým spôsobom motivovaný k tomu, aby na verejnosti vystupoval tak ako odvtedy vystupuje. To, že ide film proti Mečiarovmu režimu, je proste súčasťou dnešného spoločenského mainstreamu a je to obhájiteľné. Práca tohto herca po filme, spolu s pár opozičnými politikmi, ale smeruje k snahe prepojiť Mečiarovu vládu s dnešnými koaličnými lídrami ako Andrej Danko a Robert Fico. Je to niečo, čo viditeľne nahráva opozícii a asi to náhoda nebude. Akú by mohol mať Kramár motiváciu nahrávať „schopným“ politikom ako Matovič, Sulík, Kollár a Hlina? Veď si zvážme, že či toto je tá lepšia cesta, lebo určite nie je.

Opozícii rovnako nahráva aj vystupovanie Stankeho aj Kemku v rámci pochodov za slušné Slovensko. To akože opozícia predstavuje tú slušnosť? Veď sa im plno neslušných činov dokázalo ešte predtým, ako sa vôbec dostali k moci. Zaujímavé, že títo dvaja páni nikdy predtým necítili potrebu vyjadrovať sa k politike. A politické to určite je, pretože to opäť viditeľne niekomu na politickom spektre nahráva, prečo to robia…

Herci sa naviac cítia ako tí, ktorí majú právo ODBORNE sa vyjadrovať k politickej sfére v rámci kultúry. To mi od ľudí, ktorí s politikou nemajú žiadne skúsenosti, príde ako šialené.

Lynčovanie Adely Vinczeovej za to, že nenosí odznak, alebo odmietanie stretnúť sa so šéfkou rezortu, ktorý kritizujú, mi príde ako čisto politicky motivované. Žiadna snaha o riešenie alebo o slobodu názoru, lebo inak by sa tieto veci nediali. Je to veľmi smutná, lebo herci by mali byť do určitej miery apolitickí. Majú samozrejme právo sa vyjadrovať, ale nemajú právo využívať svoju určitú autoritu na podporu opozície.

299
269
Posledný 13. 04. 2018, 16:55:26

Odznačiky z RTVS by mali odísť z verejnoprávneho priestoru

26.04.2018

Vždy som si predstavoval, že byť novinárom vo verejnoprávnej televízii predstavuje celkom slušnú dávku zodpovednosti – či už sa jedná o ľudí priamo na kamerách, alebo hovoríme o ľuďoch, viac »

Slušní Slováci? Slušní nie, zorientovaní určite nie

16.04.2018

Včera som čítal jeden rozhovor so psychológom, ktorý sa vyjadroval k sloganu „za slušné Slovensko“. Musím aj ja uznať, že z marketingového hľadiska je to geniálne. O to viac však treba viac »

Slušnosť sa kvôli organizátorom protestov stáva prázdnym pojmom

10.04.2018

Boj za slušnosť je pekným motívom a dobre si to uvedomujú aj mimovládky, médiá a opoziční politici, ktorí pod týmto rúškom organizujú protesty a pochody. Myslím, že dnes už k sebe môžeme viac »

dialnica D1 Hubova - Ivachnova

Stavba úseku D1 stojí, dialničiari a primátor sa navzájom obviňujú

26.04.2018 18:13

Postoj Ružomberku k úseku Hubová - Ivachnová je podľa NDS "zmätočný", primátor mesta označuje konanie diaľničiarov za "absurdné".

železnice, koľaje, vlak

Zvolen a Šahy po rokoch spoja osobné vlaky

26.04.2018 18:05

Na 74-kilometrovej železničnej trati 15 rokov chodili len nákladné vlaky. Teraz sa tam má vrátiť osobná vlaková doprava.

Škoda Karoq - 2017

Škodovky majú vyrábať aj v Nemecku, české fabriky nestíhajú

26.04.2018 17:31

Česká automobilka Škoda Auto bude časť produkcie vyrábať v nemeckom Osnabrücku, povedal riaditeľ firmy Bernhard Maier.

South Korea Koreas Summit

Summit Kóreí je aj predkrm pre Trumpa

26.04.2018 17:30

Diktátor Kim Čong-un ako prvý severokórejský líder od 50. rokov minulého storočia zavíta na územie južného suseda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 345844x
Priemerná čítanosť článkov: 3294x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy