Založ si blog

Kričiaci herci a ich odborné predpoklady

Kramár, Kemka, alebo Stanke. To sú príklady hercov, ktorí sú v poslednej dobe nie len verejne, ale dá sa povedať, že až politicky aktívni. Ich „čisté“ úmysly sú pri pohľade na celkový stav krajiny veľmi ľahko spochybniteľné a myslím si, že to vedia aj oni sami. Ich motivácia bude pravdepodobne veľmi problematická a to je fakt, s ktorým by mal každý jeden kriticky zmýšľajúci človek pracovať.

Nie som odborníkom na kultúru, to hovorím na rovinu. Avšak na zdravú politickú úvahu zrelý som a preto sa vám toto určite oplatí čítať až dokonca.

Maroš Kramár je človek, ktorého som veľmi dlho uznával ako herca. To, čo sa s ním deje po uvedení filmu Únos, však nie je úplne v poriadku a je mojim osobným názorom, že je nejakým spôsobom motivovaný k tomu, aby na verejnosti vystupoval tak ako odvtedy vystupuje. To, že ide film proti Mečiarovmu režimu, je proste súčasťou dnešného spoločenského mainstreamu a je to obhájiteľné. Práca tohto herca po filme, spolu s pár opozičnými politikmi, ale smeruje k snahe prepojiť Mečiarovu vládu s dnešnými koaličnými lídrami ako Andrej Danko a Robert Fico. Je to niečo, čo viditeľne nahráva opozícii a asi to náhoda nebude. Akú by mohol mať Kramár motiváciu nahrávať „schopným“ politikom ako Matovič, Sulík, Kollár a Hlina? Veď si zvážme, že či toto je tá lepšia cesta, lebo určite nie je.

Opozícii rovnako nahráva aj vystupovanie Stankeho aj Kemku v rámci pochodov za slušné Slovensko. To akože opozícia predstavuje tú slušnosť? Veď sa im plno neslušných činov dokázalo ešte predtým, ako sa vôbec dostali k moci. Zaujímavé, že títo dvaja páni nikdy predtým necítili potrebu vyjadrovať sa k politike. A politické to určite je, pretože to opäť viditeľne niekomu na politickom spektre nahráva, prečo to robia…

Herci sa naviac cítia ako tí, ktorí majú právo ODBORNE sa vyjadrovať k politickej sfére v rámci kultúry. To mi od ľudí, ktorí s politikou nemajú žiadne skúsenosti, príde ako šialené.

Lynčovanie Adely Vinczeovej za to, že nenosí odznak, alebo odmietanie stretnúť sa so šéfkou rezortu, ktorý kritizujú, mi príde ako čisto politicky motivované. Žiadna snaha o riešenie alebo o slobodu názoru, lebo inak by sa tieto veci nediali. Je to veľmi smutná, lebo herci by mali byť do určitej miery apolitickí. Majú samozrejme právo sa vyjadrovať, ale nemajú právo využívať svoju určitú autoritu na podporu opozície.

299
269
Posledný 13. 04. 2018, 16:55:26

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi viac »

Kiska nezjednocuje, ale rozdrobuje opozíciu

23.11.2018

Andrej Kiska prišiel do politiky s veľkými ambíciami. Chcel spájať a nie rozdeľovať, chcel byť prezidentom všetkých občanov a chcel vniesť do politického života určitý poriadok. To, čo viac »

Prečo si parlamentná opozícia neprizná prehru?

15.11.2018

Po komunálnych voľbách sa naplno rozbehla diskusia o tom, že kto vlastne parlamentné voľby vyhral a kto v nich naopak pohorel. Môžeme tu filozofovať kľudne aj niekoľko dní, no víťaz je pri viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 399038x
Priemerná čítanosť článkov: 3531x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy