Založ si blog

Kričiaci herci a ich odborné predpoklady

Kramár, Kemka, alebo Stanke. To sú príklady hercov, ktorí sú v poslednej dobe nie len verejne, ale dá sa povedať, že až politicky aktívni. Ich „čisté“ úmysly sú pri pohľade na celkový stav krajiny veľmi ľahko spochybniteľné a myslím si, že to vedia aj oni sami. Ich motivácia bude pravdepodobne veľmi problematická a to je fakt, s ktorým by mal každý jeden kriticky zmýšľajúci človek pracovať.

Nie som odborníkom na kultúru, to hovorím na rovinu. Avšak na zdravú politickú úvahu zrelý som a preto sa vám toto určite oplatí čítať až dokonca.

Maroš Kramár je človek, ktorého som veľmi dlho uznával ako herca. To, čo sa s ním deje po uvedení filmu Únos, však nie je úplne v poriadku a je mojim osobným názorom, že je nejakým spôsobom motivovaný k tomu, aby na verejnosti vystupoval tak ako odvtedy vystupuje. To, že ide film proti Mečiarovmu režimu, je proste súčasťou dnešného spoločenského mainstreamu a je to obhájiteľné. Práca tohto herca po filme, spolu s pár opozičnými politikmi, ale smeruje k snahe prepojiť Mečiarovu vládu s dnešnými koaličnými lídrami ako Andrej Danko a Robert Fico. Je to niečo, čo viditeľne nahráva opozícii a asi to náhoda nebude. Akú by mohol mať Kramár motiváciu nahrávať „schopným“ politikom ako Matovič, Sulík, Kollár a Hlina? Veď si zvážme, že či toto je tá lepšia cesta, lebo určite nie je.

Opozícii rovnako nahráva aj vystupovanie Stankeho aj Kemku v rámci pochodov za slušné Slovensko. To akože opozícia predstavuje tú slušnosť? Veď sa im plno neslušných činov dokázalo ešte predtým, ako sa vôbec dostali k moci. Zaujímavé, že títo dvaja páni nikdy predtým necítili potrebu vyjadrovať sa k politike. A politické to určite je, pretože to opäť viditeľne niekomu na politickom spektre nahráva, prečo to robia…

Herci sa naviac cítia ako tí, ktorí majú právo ODBORNE sa vyjadrovať k politickej sfére v rámci kultúry. To mi od ľudí, ktorí s politikou nemajú žiadne skúsenosti, príde ako šialené.

Lynčovanie Adely Vinczeovej za to, že nenosí odznak, alebo odmietanie stretnúť sa so šéfkou rezortu, ktorý kritizujú, mi príde ako čisto politicky motivované. Žiadna snaha o riešenie alebo o slobodu názoru, lebo inak by sa tieto veci nediali. Je to veľmi smutná, lebo herci by mali byť do určitej miery apolitickí. Majú samozrejme právo sa vyjadrovať, ale nemajú právo využívať svoju určitú autoritu na podporu opozície.

299
269
Posledný 13. 04. 2018, 16:55:26

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

OBU jednotka, mytny system, myto, palubná jednotka

Čechom bude vyberať mýto firma, ktorá ho vyberá na Slovensku

20.09.2018 17:13

České ministerstvo dopravy uzavrelo desaťročný kontrakt s konzorciom firiem CzechToll a SkyToll (výberca mýta na Slovensku).

wall street

Wall Street láme rekordy

20.09.2018 17:00

Wall Street prelamuje rekordy. Dôvodom je zníženie obáv z obchodnej vojny.

Peter Kazimir,

Kažimír: OLAF vyrátal 300-miliónový nedoplatok na základe deviatich faktúr

20.09.2018 16:59

Minister financií je pripravený sa v prípade vymáhania colných nedoplatkov za podhodnotené dovozy z Ázie brániť súdnou cestou.

bardejov, obchodná akadémia v bardejove, škola,

Poslanci zrušili Obchodnú akadémiu v Bardejove, rozhodol jeden hlas

20.09.2018 16:48

Dôvodom na zrušenie Obchodnej akadémie bol najmä demografický vývoj a menší záujem žiakov o štúdium.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 378605x
Priemerná čítanosť článkov: 3442x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy