Založ si blog

Odznačiky z RTVS by mali odísť z verejnoprávneho priestoru

Vždy som si predstavoval, že byť novinárom vo verejnoprávnej televízii predstavuje celkom slušnú dávku zodpovednosti – či už sa jedná o ľudí priamo na kamerách, alebo hovoríme o ľuďoch, ktorí redakciu podporujú viac spoza kamier. Nebudem spochybňovať Mikov prínos pre RTVS, je faktom, že televízia počas jeho „riaditeľovania“ získala viac podpory a dôvery zo strany ľudí a programová štruktúra taktiež bola celkom fajn.

Aj napriek tomu však po Mikovom odchode vidím obrovský problém, ktorý dnes treba v RTVS riešiť čo najskôr, lebo sa jedná o aspekt našej verejnoprávnej televízie, ktorý vo verejnoprávnej televízii nemá čo robiť.

Protestné snahy voči novému vedeniu RTVS sú snahou menšiny redaktorov RTVS. Ide vlastne o podobnú situáciu ako na verejnosti. Protestuje síce menšina, ale vďaka médiám sa vám zdá, že protestuje väčšina. Médiá majú naozaj obrovskú silu a naše názory skresľujú v nemalej miere. Problémom protestujúcich redaktorov s odznakmi za slušné Slovensko, alebo s tým trápnym vytváraním kultu osobnosti v podobe allforjan, je ich zaujatosť a jasná vyhranenosť. O nich sa už naozaj nedá hovoriť ako o objektívnych ľuďoch. Vedúca rozhlasového spravodajstva RTVS Petra Stano Maťašovská má veľkú pravdu – pokiaľ sú redaktori vyhranení, majú na Slovensku veľké množstvo médií, ktoré sa svojou neprofesionalitou vôbec netaja a určite príjmu obmedzene zmýšľajúceho novinára, teda v prípade, ak rozmýšľa ako väčšina v redakcii.

RTVS by ale nemal byť priestor pre ľudí, ktorých bývalý premiér tak prezieravo nazval „prostitútkami“ – teda pre ľudí, ktorí od subjektov blízkych k jednej strane politickej scény berú peniaze za to, že nakladajú na druhú stranu politickej scény. Zároveň by to nemal byť priestor pre ľudí, ktorí doslova manipulujú verejnou mienkou. Neinformujú ľudí pravdivo, ale zafarbene. Ľuďom nedávajú priestor na vytvorenie názoru, im stačí, keď ľudia preberú ten ich. A keď to náhodou neurobia, majú pre nich pripravené veľké množstvo nálepiek – nazývajú ich ovcami, rusofilmi, fašistami, komunistami, konšpirátormi, šíriteľmi falošných správ a neslušnými ľuďmi. Ak toto niekomu príde v poriadku, tak potom už je to tu fakt na hodený uterák.

Ja by som teda dokonca tvrdil, že ak si chce RTVS zachovať tvár objektívneho spravodajstva, odznačikoví trapkovia by mali ísť kade ľahšie. Lebo to, čo často označujú za hlavnú činnosť politikov, teda klamanie ľudí, oni robia ešte častejšie.

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

Andrej Kiska ako prezident skončí

16.05.2018

Andrej Kiska len pred pár hodinami oznámil, že sa nebude uchádzať o hlasy voličov v nachádzajúcich voľbách. Liberálne stádo tak trochu stíchlo a k téme sa moc nevyjadruje. Fakticky dúfajú, viac »

George HW Bush

Georgea Busha staršieho opäť hospitalizovali

27.05.2018 21:20

93-ročný Bush starší trpí formou Parkinsonovej choroby a často ho trápia zápaly pľúc a ďalšie infekcie.

Giuseppe Conte

Populisti vládu v Taliansku nezostavia, prezident odmietol euroskeptika

27.05.2018 20:54, aktualizované: 22:00

Hovorí sa o predčasných parlamentných voľbách, ktoré by mohli byť už v októbri.

utečenci, Grécko

Španielsko počas víkendu zachránilo vyše 500 migrantov

27.05.2018 19:30

Počet migrantov, ktorí sa plavia cez Stredozemné more do Španielska, v posledných rokoch výrazne vzrástol, zatiaľ čo poklesol ich prílev do Talianska a Grécka.

Jemen, americké námorníctvo

Americké vojenské lode preplávali okolo sporných čínskych ostrovov

27.05.2018 18:31

Čína udalosť označila za provokáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 109
Celková čítanosť: 361603x
Priemerná čítanosť článkov: 3317x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy