Založ si blog

Odznačiky z RTVS by mali odísť z verejnoprávneho priestoru

Vždy som si predstavoval, že byť novinárom vo verejnoprávnej televízii predstavuje celkom slušnú dávku zodpovednosti – či už sa jedná o ľudí priamo na kamerách, alebo hovoríme o ľuďoch, ktorí redakciu podporujú viac spoza kamier. Nebudem spochybňovať Mikov prínos pre RTVS, je faktom, že televízia počas jeho „riaditeľovania“ získala viac podpory a dôvery zo strany ľudí a programová štruktúra taktiež bola celkom fajn.

Aj napriek tomu však po Mikovom odchode vidím obrovský problém, ktorý dnes treba v RTVS riešiť čo najskôr, lebo sa jedná o aspekt našej verejnoprávnej televízie, ktorý vo verejnoprávnej televízii nemá čo robiť.

Protestné snahy voči novému vedeniu RTVS sú snahou menšiny redaktorov RTVS. Ide vlastne o podobnú situáciu ako na verejnosti. Protestuje síce menšina, ale vďaka médiám sa vám zdá, že protestuje väčšina. Médiá majú naozaj obrovskú silu a naše názory skresľujú v nemalej miere. Problémom protestujúcich redaktorov s odznakmi za slušné Slovensko, alebo s tým trápnym vytváraním kultu osobnosti v podobe allforjan, je ich zaujatosť a jasná vyhranenosť. O nich sa už naozaj nedá hovoriť ako o objektívnych ľuďoch. Vedúca rozhlasového spravodajstva RTVS Petra Stano Maťašovská má veľkú pravdu – pokiaľ sú redaktori vyhranení, majú na Slovensku veľké množstvo médií, ktoré sa svojou neprofesionalitou vôbec netaja a určite príjmu obmedzene zmýšľajúceho novinára, teda v prípade, ak rozmýšľa ako väčšina v redakcii.

RTVS by ale nemal byť priestor pre ľudí, ktorých bývalý premiér tak prezieravo nazval „prostitútkami“ – teda pre ľudí, ktorí od subjektov blízkych k jednej strane politickej scény berú peniaze za to, že nakladajú na druhú stranu politickej scény. Zároveň by to nemal byť priestor pre ľudí, ktorí doslova manipulujú verejnou mienkou. Neinformujú ľudí pravdivo, ale zafarbene. Ľuďom nedávajú priestor na vytvorenie názoru, im stačí, keď ľudia preberú ten ich. A keď to náhodou neurobia, majú pre nich pripravené veľké množstvo nálepiek – nazývajú ich ovcami, rusofilmi, fašistami, komunistami, konšpirátormi, šíriteľmi falošných správ a neslušnými ľuďmi. Ak toto niekomu príde v poriadku, tak potom už je to tu fakt na hodený uterák.

Ja by som teda dokonca tvrdil, že ak si chce RTVS zachovať tvár objektívneho spravodajstva, odznačikoví trapkovia by mali ísť kade ľahšie. Lebo to, čo často označujú za hlavnú činnosť politikov, teda klamanie ľudí, oni robia ešte častejšie.

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

Andrej Kiska a Štefan Kišš

Kiska sa nachytal na obchvate Prešova

16.08.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska sa pri výstavbe obchvatu Prešova ulakomil na politickú propagandu.

sanitka , antolská , zachranná služba

Nehoda v Spišskej Belej si vyžiadala životy dvoch detí

15.08.2018 23:26

Nehoda sa stala na štátnej ceste I/77. Auto sa po tom, čo vrazilo do stromu, rozpolilo.

Taliansko Janov most zrútenie

Conte: S odobratím koncesie správcovi diaľnice nemožno čakať na justíciu

15.08.2018 22:41

Po páde mosta v Janove taliansky premiér Giuseppe Conte vyhlásil v regióne Ligúria na žiadosť miestnej správy 12-mesačný výnimočný stav.

Drogy, kokaín, heroín, kokain, heroin

Mexiko ponúklo 1,6 milióna dolárov za dolapenie narkobaróna

15.08.2018 22:04

Nemesio Oseguera Cervantes je najhľadanejší narkobarón, ktorého kartel zaisťuje dodávky heroínu do Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 372655x
Priemerná čítanosť článkov: 3388x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy