„Galfónov“ Spartan

Bývalý minister obrany za SaS Ľubomír Galko si počas svojho gazdovania na ministerstve vyslúžil naozaj množstvo kritiky, po ktorej by väčšina politikou s akou takou sebareflexiou obratom odišla z politiky. Ľubomír Galko však zotrváva a ešte k tomu dáva o sebe vedieť v podobe nezmyselných a klamlivých útokov na svojho úspešnejšieho nasledovníka – nech sa to Galkovi páči alebo nie, bol jedným z najhorších ministrov obrany, ak nie najhorší.

Dôvodov je celá kopa, tak so mnou pravdepodobne súhlasíte, že v krátkom blogu sa dajú spomenúť len tie najzjavnejšie. Hneď na v tomto odstavci treba uviesť, že jeho nominácia nebola odborná, ale čisto politická. Neviem ako (pravdepodobne finančne) napomohol Sulíkovi v jeho raste, ale taktiež neviem čo Slováci spravili Sulíkovi, že sa rozhodol zveriť obranu krajiny takému diletantovi. O to smiešnejšie vyznieva fakt, že sa dnes SaS Galkom pýši ako odborníkom na obranu… veď je to vrcholne trápne.

Galkova éra na ministerstve bola naviac typická rôznymi excesmi v podobe zlých nákupov, ktoré boli buď drahé, alebo absolútne neopodstatnené. Tím okolo neho bol rovnako nekompetentný ako on sám a to bol hlavný zdroj toľkých pochybení. Ako si teda môže takýto človek dovoliť kritizovať nákup, ktorý bol zrealizovaný s malými pripomienkami bezchybne? Možno je to závisť, alebo len prejav úplného šialenstva opozície, ktorá nedostatok vlastných tém rieši vytváraním nových, absolútne subjektívne vykonštruovaných.

Galkova osvietenecká etapa na ministerstve skončila totálnym škandálom, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani v diktátorských krajinách. Nie je predsa možné, aby demokratický minister obrany odpočúval každého okolo seba, vrátane vtedajšej premiérky Radičovej. To už Galko naozaj nemal ani trochu úcty v sebe?

Viete, každý môže robiť chyby, to je pravidlo ktoré platí. Ale pokiaľ sú tie chyby opakované a závažné, človek by mal asi skloniť hlavu a odísť, lebo v opačnom prípade zhadzuje sám seba. Ak by si totižto Galko uvedomil ako ho berú ľudia, už by dávno v politike nebol – jeho ego ho však robí slepým.

Šefčovič môže predstavovať rovnováhu v spoločnosti, Mistrík nie

15.01.2019

Sledovať médiá a opozíciu v týchto dňoch, to je pomaly lepšie, ako keby v kinách vyšiel nový Harry Potter. Od oznámenia pravdepodobnej kandidatúry Maroša Šefčoviča na prezidenta SR, je v jednotlivých redakciách, v ktorých majú niektorí novinári Kiskov portrét možno aj na stole, veľmi rušno. Niet sa čo čudovať, Smer proti tejto skupine ľudí už takmer naisto [...]

Šefčovič má kvality a vlastnosti dobrého prezidenta

11.01.2019

Nezaujatý a poctivý volič sa pri týchto prezidentských voľbách doteraz pravdepodobne obával o svoju voľbu v marcových prezidentských voľbách. Kandidáti naozaj nevyzerali veľmi príťažlivo, keďže medzi nimi boli väčšinou ľudia, ktorých si v úrade prezidenta vieme predstaviť možno tak v nejakej karikatúre, alebo komédii. Neviem, čím to je, ale aj keď sa objaví [...]

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi Sulíkovi. Nemyslím si, že je z pohľadu Sulíka šťastnou stratégiou stále dookola uverejňovať útržky z rozhovorov s Kočnerom. Už len fakt, že sa s ním ako predseda parlamentu [...]

J. D. Vance

Vláde Spojených štátov hrozí shutdown už o pár hodín. Vance ukázal na vinníka

29.09.2025 23:18

Demokrati v Kongrese podľa Vancea kladú podmienky ohľadne podpory návrhu zákona o krátkodobom rozpočte, ktorý by shutdow odvrátil.

trump

Trump opäť pohrozil 100-percentnými clami na filmy vyrobené v zahraničí

29.09.2025 22:47

Nie je jasné, ako presne by sa clá v praxi vyberali.

Nicolás Maduro

Maduro je pripravený vyhlásiť stav núdze v prípade vojenskej agresie USA

29.09.2025 22:07

Napätie medzi Venezuelou a Spojenými štátmi v poslednom čase rastie.

ruský vrtuľník mi-8

VIDEO: Nový triumf ukrajinských dronov. Lacná zbraň poslala k zemi ruský vrtuľník Mi-8

29.09.2025 21:15

Zostrelenie vrtuľníka hlásila 59. samostatná útočná brigáda bezpilotných systémov Jakova Handziuka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 588768x
Priemerná čítanosť článkov: 5120x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy