Založ si blog

O nevyhostení ruských diplomatov

Zmeny v našej vláde boli fakticky dokonané a pre nás, blogerov zaoberajúcich sa (aj) politikou, vznikol konečne priestor pre nové témy. Tou dnešnou a pravdepodobne vo svete aj najhorúcejšou, je téma vyhostenia ruských diplomatov na základe kauzy Skripaľ. Poviem svoj názor hneď na úvod, aby mohli ísť kávičkári naďalej čítať a pozerať svoje liberálne médiá – postoj Slovenska je podľa mňa správny a je chvályhodné, že sme diplomatov nevyhostili.

Bývalý ruský agent Sergej Skripaľ bol otrávený látkou nazývanou novičok. Táto látka síce pochádza ešte zo Sovietskeho zväzu, no to ešte o ničom nemusí vypovedať. Ak lietadlo Boeing pochádza z USA a ja s ním narazím do mrakodrapu, bude z toho automaticky obvinené USA? Asi nie. Problémom je, že mladá spoločnosť je dnes kvôli masáži liberálnych médií nastavená vyslovene rusofóbne a povedal by som, že dokonca až amerikofilne. Dajú sa v tom hľadať aj logické dôvody, avšak každý jedinec má mozog a mohol by ho aj používať.

Teda pokladajme kritické, ale zároveň vhodné otázky. Existujú dôkazy, že použitý novičok prišiel z Ruska? Existujú dôkazy, že vražda bola vykonaná na objednávku niekoho z Ruska, alebo niekoho napojeného na Rusko? No a v neposlednom rade si musíme uvedomiť, že aj kebyže veríme, že stopy vedú do Ruska, sankcie na diplomatickej úrovni by boli na mieste len v prípade, ak by dôkazy jasne viedli k vláde, alebo by bolo preukázané, že vláda vážne pochybila, alebo mala vedomie. Pokiaľ neexistuje niečo také, predsa nemôžeme ako EÚ trestať Rusko ako krajinu – veď je to hlúpe.

Keďže však žijeme v rusofóbnej spoločnosti, na usvedčenie Ruska stačí to, že si britská premiérka myslí, že zodpovedné je Rusko. Zhodlo sa na tom aj niekoľko lídrov krajín EÚ. Je to však ich názor, majú na neho právo, ale nech nás nikto nepresviedča o tom, že to je dôkaz.

Vyšetrovanie už pri tom postúpilo a je to len niekoľko hodín čo vyšla správa, že vyšetrovatelia nedokážu preukázať, že predmetný novičok pochádza z Ruska. Férovou reakciou krajín by teda bolo zrušenie diplomatických sankcií – teda zrušenie vyhostenia ruských diplomatov. Krajiny to však nechcú urobiť, vinníka už majú.

Ak si liberálna mládež myslí, že má kritické myslenie a ak toto náhodou niekto z nich dočítal až do konca, mám jednu otázku na zamyslenie. K čomu vedie vyšetrovanie? K páchateľovi. Ako to, že vy poznáte páchateľa už teraz? Zamyslite sa nad sebou.

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi viac »

Kiska nezjednocuje, ale rozdrobuje opozíciu

23.11.2018

Andrej Kiska prišiel do politiky s veľkými ambíciami. Chcel spájať a nie rozdeľovať, chcel byť prezidentom všetkých občanov a chcel vniesť do politického života určitý poriadok. To, čo viac »

Prečo si parlamentná opozícia neprizná prehru?

15.11.2018

Po komunálnych voľbách sa naplno rozbehla diskusia o tom, že kto vlastne parlamentné voľby vyhral a kto v nich naopak pohorel. Môžeme tu filozofovať kľudne aj niekoľko dní, no víťaz je pri viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 399006x
Priemerná čítanosť článkov: 3531x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy