Založ si blog

O nevyhostení ruských diplomatov

Zmeny v našej vláde boli fakticky dokonané a pre nás, blogerov zaoberajúcich sa (aj) politikou, vznikol konečne priestor pre nové témy. Tou dnešnou a pravdepodobne vo svete aj najhorúcejšou, je téma vyhostenia ruských diplomatov na základe kauzy Skripaľ. Poviem svoj názor hneď na úvod, aby mohli ísť kávičkári naďalej čítať a pozerať svoje liberálne médiá – postoj Slovenska je podľa mňa správny a je chvályhodné, že sme diplomatov nevyhostili.

Bývalý ruský agent Sergej Skripaľ bol otrávený látkou nazývanou novičok. Táto látka síce pochádza ešte zo Sovietskeho zväzu, no to ešte o ničom nemusí vypovedať. Ak lietadlo Boeing pochádza z USA a ja s ním narazím do mrakodrapu, bude z toho automaticky obvinené USA? Asi nie. Problémom je, že mladá spoločnosť je dnes kvôli masáži liberálnych médií nastavená vyslovene rusofóbne a povedal by som, že dokonca až amerikofilne. Dajú sa v tom hľadať aj logické dôvody, avšak každý jedinec má mozog a mohol by ho aj používať.

Teda pokladajme kritické, ale zároveň vhodné otázky. Existujú dôkazy, že použitý novičok prišiel z Ruska? Existujú dôkazy, že vražda bola vykonaná na objednávku niekoho z Ruska, alebo niekoho napojeného na Rusko? No a v neposlednom rade si musíme uvedomiť, že aj kebyže veríme, že stopy vedú do Ruska, sankcie na diplomatickej úrovni by boli na mieste len v prípade, ak by dôkazy jasne viedli k vláde, alebo by bolo preukázané, že vláda vážne pochybila, alebo mala vedomie. Pokiaľ neexistuje niečo také, predsa nemôžeme ako EÚ trestať Rusko ako krajinu – veď je to hlúpe.

Keďže však žijeme v rusofóbnej spoločnosti, na usvedčenie Ruska stačí to, že si britská premiérka myslí, že zodpovedné je Rusko. Zhodlo sa na tom aj niekoľko lídrov krajín EÚ. Je to však ich názor, majú na neho právo, ale nech nás nikto nepresviedča o tom, že to je dôkaz.

Vyšetrovanie už pri tom postúpilo a je to len niekoľko hodín čo vyšla správa, že vyšetrovatelia nedokážu preukázať, že predmetný novičok pochádza z Ruska. Férovou reakciou krajín by teda bolo zrušenie diplomatických sankcií – teda zrušenie vyhostenia ruských diplomatov. Krajiny to však nechcú urobiť, vinníka už majú.

Ak si liberálna mládež myslí, že má kritické myslenie a ak toto náhodou niekto z nich dočítal až do konca, mám jednu otázku na zamyslenie. K čomu vedie vyšetrovanie? K páchateľovi. Ako to, že vy poznáte páchateľa už teraz? Zamyslite sa nad sebou.

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 369520x
Priemerná čítanosť článkov: 3359x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy