Založ si blog

O nevyhostení ruských diplomatov

Zmeny v našej vláde boli fakticky dokonané a pre nás, blogerov zaoberajúcich sa (aj) politikou, vznikol konečne priestor pre nové témy. Tou dnešnou a pravdepodobne vo svete aj najhorúcejšou, je téma vyhostenia ruských diplomatov na základe kauzy Skripaľ. Poviem svoj názor hneď na úvod, aby mohli ísť kávičkári naďalej čítať a pozerať svoje liberálne médiá – postoj Slovenska je podľa mňa správny a je chvályhodné, že sme diplomatov nevyhostili.

Bývalý ruský agent Sergej Skripaľ bol otrávený látkou nazývanou novičok. Táto látka síce pochádza ešte zo Sovietskeho zväzu, no to ešte o ničom nemusí vypovedať. Ak lietadlo Boeing pochádza z USA a ja s ním narazím do mrakodrapu, bude z toho automaticky obvinené USA? Asi nie. Problémom je, že mladá spoločnosť je dnes kvôli masáži liberálnych médií nastavená vyslovene rusofóbne a povedal by som, že dokonca až amerikofilne. Dajú sa v tom hľadať aj logické dôvody, avšak každý jedinec má mozog a mohol by ho aj používať.

Teda pokladajme kritické, ale zároveň vhodné otázky. Existujú dôkazy, že použitý novičok prišiel z Ruska? Existujú dôkazy, že vražda bola vykonaná na objednávku niekoho z Ruska, alebo niekoho napojeného na Rusko? No a v neposlednom rade si musíme uvedomiť, že aj kebyže veríme, že stopy vedú do Ruska, sankcie na diplomatickej úrovni by boli na mieste len v prípade, ak by dôkazy jasne viedli k vláde, alebo by bolo preukázané, že vláda vážne pochybila, alebo mala vedomie. Pokiaľ neexistuje niečo také, predsa nemôžeme ako EÚ trestať Rusko ako krajinu – veď je to hlúpe.

Keďže však žijeme v rusofóbnej spoločnosti, na usvedčenie Ruska stačí to, že si britská premiérka myslí, že zodpovedné je Rusko. Zhodlo sa na tom aj niekoľko lídrov krajín EÚ. Je to však ich názor, majú na neho právo, ale nech nás nikto nepresviedča o tom, že to je dôkaz.

Vyšetrovanie už pri tom postúpilo a je to len niekoľko hodín čo vyšla správa, že vyšetrovatelia nedokážu preukázať, že predmetný novičok pochádza z Ruska. Férovou reakciou krajín by teda bolo zrušenie diplomatických sankcií – teda zrušenie vyhostenia ruských diplomatov. Krajiny to však nechcú urobiť, vinníka už majú.

Ak si liberálna mládež myslí, že má kritické myslenie a ak toto náhodou niekto z nich dočítal až do konca, mám jednu otázku na zamyslenie. K čomu vedie vyšetrovanie? K páchateľovi. Ako to, že vy poznáte páchateľa už teraz? Zamyslite sa nad sebou.

Fico mal pravdu – kvóty sú nezmysel a uznala to už aj Merkelová

13.06.2018

Migračná kríza a snaha o jej riešenie sa počas dlhých rokov jej trvania stala integrálnou súčasťou diskusie v rámci EÚ. Netreba však zabúdať, že je to téma, ktorá jednoznačne rozdeľuje viac »

Prezident Kiska ako daňový podvodník

24.05.2018

Prezident Andrej Kiska nie len, že klamal všetkým občanom, ale ešte aj klamal štát a zároveň oberal o peniaze všetkých občanov prostredníctvom daňových podvodov. Kiska mal pred prezidentskými viac »

Kaliňák na prezidenta?

18.05.2018

Zdá sa to samo o sebe ako šialená myšlienka, no možno nie až tak nereálna. Niekto by to celé možno považoval za až príliš nereálny príbeh, no skúste si predstaviť, že by ho Smer-SD reálne viac »

Ivo Nesrovnal, mestské zastupiteľstvo

Zasadnutie bratislavského zastupiteľstva sa opäť skončilo predčasne

20.09.2018 16:06

Zastupiteľstvo bolo prerušené pre nedostatočný počet poslancov v rokovacej sále.

Filipíny počasie zosuv pôdy obete

Nový zosuv pôdy si na Filipinách vyžiadal 21 mŕtvych

20.09.2018 16:01

Zosuv pochoval približne 30 malých domov v meste Naga v provincii Cebu.

Letecké opravovne v Trenčíne

Opravy vrtuľníkov v Trenčíne sú podľa Rusov neoprávnené, pre rezort obrany je to konkurenčný boj

20.09.2018 15:53

Ministerstvo obrany trvá na tom, že Letecké opravovne všetky činnosti v súlade s legislatívou.

martina lubyová

Ministerstvo školstva zaplatilo za projekt Infovek 2 pokutu 790-tisíc eur

20.09.2018 15:29

Pokuta sa týka internetu pre školy z obdobia ministra Draxlera, keďže zmluva bola uzatvorená bez súťaže.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 378580x
Priemerná čítanosť článkov: 3442x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy