Lipšic robil na TA3 sám sebe hanbu, dnes sa dokonca opakovane vyjadroval k rokovaciemu poriadku

Daniela Lipšica som voľakedy dávno mal za celkom inteligentného odborníka v oblasti práva a spravodlivosti. Odvtedy sa, bohužiaľ, veľmi zmenil. Podľa môjho názoru sa z neho vplyvom Igora Matoviča stal nečestný človek. Ak by sa niekto pozrel na konkrétne včerajšie vyjadrenia, výsledná štatistika by určite vypovedala o tom, že Daniel Lipšic v diskusnej relácii na TA3 (kde nemal oponenta) jednoznačne atakoval niektoré rozhovory Igora Matoviča – v počte klamstiev a zavádzaní.

Dnes už to hovorí veľa ľudí – mienku verejnosti nemôže určovať pár ľudí pred Bonaparte. V prvom rade preto, že Bonaparte nie je ničím viac, ako len politickou kampaňou, v druhom rade zas preto, že tieto protesty mali takú nízku podporu, že by ľudia zúčastňujúci sa na nich nezaplnili ani halu základnej školy.

Nerozumiem, prečo Lipšic neostal pri odbornej práci. Aj v čase svojej najväčšej politickej „slávy“ predsa nepatril medzi tých, čo len tak hádzali obvinenia z rukáva. Vždy pôsobil suverénne a odborne. Čo sa s ním teda deje pod vedením Igora Matoviča? Uvedomuje si, že sa ho včera absolútne nedalo ani len počúvať?!

Témou, ktorú dnes Lipšic prostredníctvom médií otvoril, je nový rokovací poriadok NR SR, navrhnutý jej predsedom Andrejom Dankom. Na rozdiel od Lipšica v tomto navrhovanom novom znení rokovacieho poriadku problém nevidím. Naopak, vidím tam minimálne dva veľmi progresívne body. Prvým z nich je časové obmedzenie vystúpení poslancov NR SR na 20 minút. V tomto kroku vidím zmysel najmä preto, že niektorým politikom reálne chýba schopnosť argumentovať rýchlo a bez obťažovania ľudí siahodlhými rečami o všeličom možnom, len nie o podstate veci. Okrem toho, dobrý odborník sa musí vedieť vyjadriť v rámci svojho odboru jasne a stručne a to najmä pokiaľ ide o tvorbu pravidiel, ktoré v NR SR fakticky vznikajú. Druhým, veľmi progresívnym bodom, je možnosť europoslancov vystúpiť v pléne NR SR. V rámci toho, aby sme už Brusel nemuseli považovať za niečo extrémne vzdialené, by to bol veľmi dobrý krok.

Na záver by som dodal, že veľa vecí, vrátane nového rokovacieho poriadku, vznikalo ako dielo spolupráce koalície a opozície. Pre ľudí ako Lipšic je však ťažké po toľkej kritike, ktorú zo seba sypú, uznať fakt, že spolupráca existuje, lebo jej transparentnosť by bola pre opozíciu z marketingového hľadiska nevýhodnou.

Šefčovič môže predstavovať rovnováhu v spoločnosti, Mistrík nie

15.01.2019

Sledovať médiá a opozíciu v týchto dňoch, to je pomaly lepšie, ako keby v kinách vyšiel nový Harry Potter. Od oznámenia pravdepodobnej kandidatúry Maroša Šefčoviča na prezidenta SR, je v jednotlivých redakciách, v ktorých majú niektorí novinári Kiskov portrét možno aj na stole, veľmi rušno. Niet sa čo čudovať, Smer proti tejto skupine ľudí už takmer naisto [...]

Šefčovič má kvality a vlastnosti dobrého prezidenta

11.01.2019

Nezaujatý a poctivý volič sa pri týchto prezidentských voľbách doteraz pravdepodobne obával o svoju voľbu v marcových prezidentských voľbách. Kandidáti naozaj nevyzerali veľmi príťažlivo, keďže medzi nimi boli väčšinou ľudia, ktorých si v úrade prezidenta vieme predstaviť možno tak v nejakej karikatúre, alebo komédii. Neviem, čím to je, ale aj keď sa objaví [...]

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi Sulíkovi. Nemyslím si, že je z pohľadu Sulíka šťastnou stratégiou stále dookola uverejňovať útržky z rozhovorov s Kočnerom. Už len fakt, že sa s ním ako predseda parlamentu [...]

Veľký baldachýn, Bystrianska jaskyňa

Do jaskýň chcú tento rok nalákať viac ľudí. Pomôcť majú viaceré novinky, jednou z nich je fotenie grátis

30.03.2026 20:30

Slovensko má na svojom území tisícky jaskýň, no verejne prístupných je len trinásť. Ročne si ich pozrie zhruba pol milióna turistov, ale tento počet chcú radikálne zvýšiť.

Vystava botanicka  zahrada Kosice  10

Košickú botanickú záhradu oživili figúrky žien aj busty umelcov. Priniesli radosť aj nadsádzku

30.03.2026 19:40

Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach po novom ponúka aj umelecké vyžitie.

CH-47s lietadlo, americká armáda, vojaci, mariňáci, US NAVY

Na Blízky východ dorazili stovky príslušníkov amerických elitných jednotiek

30.03.2026 19:20

Americké médiá informovali o tom, že Spojené štáty možno chystajú proti Iránu pozemné operácie.

Donald Trump, protest

Trump chce iránsku ropu a urán. Ak by začal s pozemnou inváziou, bolo by to horšie ako vojna v Iraku, varujú experti

30.03.2026 19:00

Amerického prezidenta láka 400 kg obohateného uránu, ako aj ropa z Iránu. Bude to dôvod na pozemnú ofenzívu?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 600220x
Priemerná čítanosť článkov: 5219x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy