Novinár ako stelesnenie subjektivity

Z vlastnej skúsenosti nemám pocit, že by bola žurnalistika obzvlášť žiadaným odborom. Ak by som bol poslancom za SaS, nazval by som novinárov ťuťmákmi, no určite to neurobím. Ja si totižto prácu niektorých z nich vážim, aj keď väčšina padá na veľmi hlboké morálne dno.

Mladí sú dnes vďaka nastaveniu vzdelávacieho systému len prijímateľmi informácie. Nič si neoverujú a nič netestujú. Preberanie politických a spoločenských záležitostí považujú za opúšťanie sa a oveľa viac ich zaujíma kedy si dajú playko s kamarátmi, alebo kedy si pôjdu vypiť. Pri tomto krásnom a bezstarostnom vnímaní sveta im však uniká jedna informácia. Postupne prijímajú väčšinu informácii ako pravdivú a to bez akýchkoľvek pochybností. Fico kradne, lebo to vedia všetci – takáto myšlienka sa v spoločnosti distribuuje dlhodobo. Výsledkom je to, že mnoho ľudí všetko okolo Fica považuje za zlé. Ak niekto príde niekam Fica podporiť, dočká sa často vlny veľmi výraznej nevôle mladých ľudí, ktorí ako keby zabúdali, že aj ľudia s názorom mimo „akože mainstreamu“ majú právo na názor. Ja síce Ficov volič úplne nie som, ale prečo jeho voličov automaticky považovať za menej hodnotných…

Pri drobnej analýze zisťujeme, že opozícia už mala šancu na to aby vládla a aby nám ukázala všetky tie skvelé veci, ktoré má pre Slovensko pripravené niekde pod kabátom. Uvedomme si však, že takmer každá vláda bez Smeru bola v tejto republike nestabilná a neschopná dokončiť jeden volebný cyklus. Čudujete sa teda tým ľuďom? Z logického pohľadu sa prirodzene nie je prečo čudovať.

Novinári sú za svoje myšlienky platení od ľudí, ktorí tieto myšlienky chcú šíriť. Taký novinár nemá vlastný názor, ale len napĺňa stratégiu niekoho kto ho živí. Vy však z toho nič nemáte, tak prestaňte počúvať novinárov ako ovce, lebo oni majú iné motivácie ako vy. Kde sa stratila teória o téze, antitéze a syntéze? Prečo takmer nikto na strednej škole nenadobúda kritické myslenie? Vysvetlenia sú len dve: buď nie je záujem, aby mladí kriticky mysleli, alebo je školstvo nasmerované totálne zlým kurzom.

Kritické myslenie pri tom nemôže fungovať len voči politikom, ale aj voči samotným novinárom, lebo ani náhodou nie je pravidlom, že je pravdivé všetko čo napíšu. Zobuďme sa teda, tlačme na riešenie problémov v oblastiach kde problémy existujú, ale ako občania pri tom zachovávajme plnú objektivitu, lebo novinári objektivitu zjavne nechcú.

Šefčovič môže predstavovať rovnováhu v spoločnosti, Mistrík nie

15.01.2019

Sledovať médiá a opozíciu v týchto dňoch, to je pomaly lepšie, ako keby v kinách vyšiel nový Harry Potter. Od oznámenia pravdepodobnej kandidatúry Maroša Šefčoviča na prezidenta SR, je v jednotlivých redakciách, v ktorých majú niektorí novinári Kiskov portrét možno aj na stole, veľmi rušno. Niet sa čo čudovať, Smer proti tejto skupine ľudí už takmer naisto [...]

Šefčovič má kvality a vlastnosti dobrého prezidenta

11.01.2019

Nezaujatý a poctivý volič sa pri týchto prezidentských voľbách doteraz pravdepodobne obával o svoju voľbu v marcových prezidentských voľbách. Kandidáti naozaj nevyzerali veľmi príťažlivo, keďže medzi nimi boli väčšinou ľudia, ktorých si v úrade prezidenta vieme predstaviť možno tak v nejakej karikatúre, alebo komédii. Neviem, čím to je, ale aj keď sa objaví [...]

Sulík a Kočner – dvojica s vplyvom

06.12.2018

Dnes doobeda som s nechuťou zastihol článok o nahrávke Gorila, ktorej originál mal vlastniť podnikateľ Kočner a ktorý mal ukázať, resp. prehrať, vtedajšiemu predsedovi parlamentu Richardovi Sulíkovi. Nemyslím si, že je z pohľadu Sulíka šťastnou stratégiou stále dookola uverejňovať útržky z rozhovorov s Kočnerom. Už len fakt, že sa s ním ako predseda parlamentu [...]

Izraelská stíhačka F-35,

Účet za vojnu v Iráne rastie: USA stratili techniku za miliardy, unikol zoznam zničených lietadiel

19.05.2026 16:35

Ministerstvo obrany odhadlo celkovú hodnotu strát na 2,6 miliardy dolárov.

rokovanie parlamentu, parlament, Tibor Gašpar

Gašpar varuje pred ďalším atentátom. Šipoš spomenul Matoviča

19.05.2026 16:15

Podpredseda parlamentu tvrdí, že útok hrozí aj u predstaviteľov opozície.

Russia Ukraine

Morbídne zlatokopky sa tešia na smrť Putinových vojakov. Ako sa v Rusku čierne vdovy obohacujú na zabitých mužoch?

19.05.2026 16:00

Ženy, ktoré pobalamutia mužov, aby vstúpili do armády, alebo si rozhodnutého záujemcu o žold vyhliadnu, môžu na ruské pomery prísť k veľkým peniazom.

polícia policajt

ÚBOK spustil akciu Venátor. Týka sa aj národného parku

19.05.2026 15:47

Polícia vykonáva viacero procesných úkonov vrátane domových prehliadok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 606795x
Priemerná čítanosť článkov: 5276x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy